کانون فرهنگی

شهدای سروشبادران

يا بن الحسن ! تو که آهسته مي خواني قنوت گريه هايت را ، ميان ربناي سبز دستانت دعايم کن*****جهت دریافت نرم افزار کانون فرهنگی شهدای سروشبادران و نرم افزار گمگشته و اسکرین سیور شهدا به منوی نرم افزار مراجعه کنید
کانون فرهنگی


با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی ، خوش آمدید به سایت شهدای سروشبادران . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و ما را در بهتر شدن کیفیت مطالب یاری کنید.

دنبال کنندگان ۳ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
اپلکیشن اندروید کانون
نظرسنجی
پیام های کوتاه
  • ۱ اسفند ۹۵ , ۱۷:۴۱
    فطرت
نوای وبلاگ
ساعت
لوگوی همسنگران
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات
  • ۱ اسفند ۹۶، ۲۰:۳۷ - ALI DARBANI
    +
  • ۲۷ شهریور ۹۴، ۱۲:۲۰ - مهدی ابوفاطمه
    لایک
معبر منتظران در آپارات
دانشنامه عاشورا
دانشنامه عاشورا
سایت مراجع معظم تقلید

پنجشنبه, ۱۹ تیر ۱۳۹۳، ۰۱:۴۱ ب.ظ

۰

اولین منکر حضرت مهدی که بود؟

پنجشنبه, ۱۹ تیر ۱۳۹۳، ۰۱:۴۱ ب.ظ

اکنون به تفصیل واقعه اشاره میکنیم: 

معاویه به جماعتی از بنی هاشم خطاب کرده و گفت :( اینکه شما گمان میکنید پادشاهی هاشمی و مهدی قایم از آن شماست عقیده ای باطل است ، بلکه مهدی همان عیسی بن مریم است . امر خلافت به دست ماست تا آن را به او تسلیم کنیم).

عبدالله بن عباس که از حضار آن جلسه بود و از مقدمین در اسلام و شخصیت مقبول مسلمین بود برخواست و در مقابل این تحریف تاریخی و بازی کردن با عقیده ی اسلامی جانانه ایستاد و رو به معاویه کرده و گفت: 

(... اما اینکه گفتی ما گمان داریم که برای ما حکومتی است که مهدی حاکم آن است ، جواب آن این است که گمان، شرک است همانگونه که خداوند متعال می فرماید: (زعم الذین کفروا ان لن  یبعثوا) ، در حالی که همه شهادت میدهند که برای ما بنی هاشم ملک و حکومتیست.  اگر از عمر دنیا یک روز باقی باشد خداوند متعال کسی را از ما میفرستد تا زمین را پر از عدل و داد کند همانگونه که پر از ظلم و جور شده باشد. 

و اما اینکه میگویی: مهدی همان عیسی بن مریم است ، بدان که عیسی کسی است که برای مقابله ی با دجال فرستاده می شود ، و هرگاه دجال او را ببیند نابود میشود ، ولی امام از ما کسی است که عیسی بن مریم به او اقتدا کرده و نماز می خواند...). 

بر هر محققی که منابع قرآنی و حدیثی مهدویت را در کتب شیعه و اهل تسنن جستجو کرده باشد کذب گفتار معاویه بن ابی سفیان و صحت کلام جناب عبدالله بن عباس آشکار می گردد.
پشتیبانی