کانون فرهنگی

شهدای سروشبادران

يا بن الحسن ! تو که آهسته مي خواني قنوت گريه هايت را ، ميان ربناي سبز دستانت دعايم کن*****جهت دریافت نرم افزار کانون فرهنگی شهدای سروشبادران و نرم افزار گمگشته و اسکرین سیور شهدا به منوی نرم افزار مراجعه کنید
کانون فرهنگی


با سلام خدمت شما بازدیدکننده گرامی ، خوش آمدید به سایت شهدای سروشبادران . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و ما را در بهتر شدن کیفیت مطالب یاری کنید.

دنبال کنندگان ۳ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
اپلکیشن اندروید کانون
نظرسنجی
پیام های کوتاه
  • ۱ اسفند ۹۵ , ۱۷:۴۱
    فطرت
نوای وبلاگ
ساعت
لوگوی همسنگران
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات
  • ۱ اسفند ۹۶، ۲۰:۳۷ - ALI DARBANI
    +
  • ۲۷ شهریور ۹۴، ۱۲:۲۰ - مهدی ابوفاطمه
    لایک
معبر منتظران در آپارات
دانشنامه عاشورا
دانشنامه عاشورا
سایت مراجع معظم تقلید

سه شنبه, ۱۲ اسفند ۱۳۹۳، ۰۸:۳۰ ب.ظ

۰

شبهه ای در شهادت حضرت زهرا و پاسخ آن:

سه شنبه, ۱۲ اسفند ۱۳۹۳، ۰۸:۳۰ ب.ظ
 اولا: اگر چه کلمه ی  اهل بیت در لغت به همه ی اهل خانه ی انسان گفته میشود ولی این کلمه درباره ی اهل بیت پیامبر تفاوت دارد و یک اصطلاح خاص برای افراد خاص است. و ما باید در مصداق این کلمه ی قرآنی ببینیم خود پیامبر چه نظری دارد. آیا همه ی اهل خانه ی آن حضرت اهل بیت اصطلاحی هستند یا فقط برخی ؟!
به دلیل آیه ی تطهیر که مساله ی عصمت اهل بیت را بیان کرده و آیه را با کلمه ی (انما) که از ادات حصر است آغاز کرده میفهمیم که این عصمت که در این آیه برای اهل بیت آمده مراد افراد خاصی هستند نه هر کس که در خانه ی پیامبر است.  خوشبختانه در منابعی همچون ینابیع الموده علامه قندوزی حنفی از محدثان اهل تسنن که کتاب وی از منابع معتبر عامه است در ذیل آیه ی تطهیر روایات فراوانی نقل شده که پیامبر فرمود مراد از (اهل بیت)  عبارتند از  مولا علی و حضرت  زهرا  و حسنین.
با این مقدمه نتیجه میگیریم که گرچه حضرت محسن سبط پیامبر و دارای احترام است و اول شهید راه ولایت است  اما اصلا جزو معنای خاص اهل بیت که مصداق آیه ی تطهیرند نیست. دقیقا مثل حضرت زینب که دارای مقامات فراوان است ولی شامل آیه ی  شریفه ی تطهیر نیستند.
بنابر این  اینکه پیامبر فرمود اول کسی که از اهل بیتم به من ملحق میشود حضرت زهراست سخنی صحیح است . چون از اهل بیت که آن پنج نفر زیر عبا هستند اول از همه بی بی حضرت زهرا به پیامبر ملحق شد. چون گرچه حضرت  محسن قبل از حضرت زهرا از دنیا رفت ولی ایشان از اهل بیت به معنای خاص آن  نیست. گر چه دارای عظمت مقام است.
ثانیا: حضرت محسن بن علی اصلا به دنیا پا نگذاشته بود تا مصداق اول  نفر باشد. زیرا عرفا به کودک سقط شده نفر و شخص اطلاق نمیکنند و به آن جنین میگویند در حالی که پیامبر فرموده بود اول شخص از اهل بیتم  که به من ملحق میشود فاطمه است. پس به جنین اطلاق نفر و شخص نمیکنند.


پشتیبانی